• banner obrany stastny

DSC01837

Již popáté jsme se sešli v Pikovicích na břehu Sázavy s našimi sametovými čumáky k výcvikovému letnímu táboru. Celý týden nám počasí přálo, nebyla žádná horka a pejskům se krásně cvičilo.

Pikovice 23.-30.7.11

Ráno jsme pod vedením Alenky Šefelínové, naší výcvikářky, vyjížděli na stopy, potom se nám během dopoledne individuálně věnovala při nácviku poslušností. Při nich jsme plně využívali překážky, které na jaře vyrobil Tomáš Stašák. V odpoledních hodinách probíhal nácvik obran a chovností s figurujícím Lukášem Krausem, myslím, že ke spokojenosti všech zúčastěných.

Někteří si stačili odskočit na řeku a zafušovat vodákům do řemesla, jiní vybírali v mobilním krámku u Katky Dubové hračky a potřeby pro pejsky. Večery byly ve znamení ohně, grilování, pohody a povídání. V závěru tábora jsme se zúčastnili závodu v souhře páníka a pejska.

 

Na táboře jsme se sešli opravdu v širokém věkovém rozpětí, od plenkové Elišky až po seniorský věk. Svedla nás dohromady láska k boxíkům, chuť s nimi pracovat a věnovat jim svůj čas i srdce.

Díky organizátorům Katce a Tomášovi, výcvikářce Alence a figurantovi Lukášovi i všem zúčastněným, bez nich by to nebyl tak pěkný týden.

Více fotografií najdete ve fotogalerii Mirky Bínové.