• banner brit 825 266

DSC00604

Křenice  3.6.2018

Na letošní XII. klubovou výstavu, tradičně pořádanou ve sportovním areálu TJ Sokol Křenice, se přihlásilo 88 boxerů. V kruhu psů se zhostil posuzování pan Miloslav Auterský, feny posuzoval pan Oliver Erat z Rakouska. Celou akci měla pod taktovkou naše předsedkyně paní Alena Šefelínová.
 
V kruzích se předvedli mladí a nadějní jedinci v plné síle, ostřílení profíci i veteráni, kteří zasluhují náš obdiv. Oba páni rozhodčí vytvořili v kruzích příjemnou a pohodovou atmosféru, korektně a nezaujatě hodnotili naše skvělé parťáky.

A jak trefně řekl rozhodčí Oliver Erat, ústy překladatelky Petry Hekelové - Codýskové, nejkrásnějšího boxíka si stejně každý odvážel domů ve svém autě.

Po slavnostním vyhlášení vítězů se konala oblíbená soutěž o nejlepšího obranáře výstavy, „BOREC na konec“. Všichni, ať diváci nebo aktéři soutěže, měli možnost vidět mnoho krásných a plných zákusů provedených s razancí boxerům vlastní.

Chtěla bych se zmínit o boxerech veteránech, kteří se výstavy, nebo „Borce“, nebo obojího zúčastnili. Jsou to deseti, dvanáctiletí jedinci v úžasné formě! Jsou ještě ve skvělé kondici, s chutí pracovat, ochotně se vystavují a dělají čest boxeřímu plemenu. Největší obdiv si v kategorii veteránů  zaslouží především naši dvanáctiletí : Jackelien Moravia Box, Agáta z Nechyby, Oriella Jisuko, Endži z Dybohůrky a jejich o rok mladší  kamarád Leroy z Kampy. Klobouk dolů před majiteli těchto boxerů, kteří je neodsunuli do “důchodu”, ale umožňují jim prožít aktivně seniorský věk.

  • Generálním sponzorem výstavy byla firma  Brit.  
  • Dalším sponzorem firma Mopsy.
  • „Borce“ tradičně sponzorovala  firma  Chovatelské potřeby a krmiva paní Kateřiny Dubové.

Všem sponzorům děkujeme za jejich velkorysé dary. Také děkujeme obci Křenice a především TJ Sokol Křenice za zapůjčení areálu, za možnost parkování a zajištění celodenního občerstvení. Díky všem, kteří pomáhali zajistit přípravu a chod celé výstavy.

Děkujeme vám všem, vystavovatelům a návštěvníkům, že jste k nám přijeli strávit krásnou boxeří neděli, že  jste snad byli spokojeni, že se vám líbilo ve společnosti stejně zaměřených přátel a známých.


Těšíme se za rok nashledanou.

 

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii Mirky Bínové