• banner Petcurean
  • banner Bafpet 2

atibox2011_5

Ráda bych se s vámi rozdělila o dojmy z letošního mistrovství světa Atibox WM, které proběhlo v Rakousku, v malebném městečku Wieselburg, ve dnech 15.-17. dubna 2011.

Česká republika postavila největší reprezentační družstvo o počtu 10 psovodů, rozdělených do všech tří kategorií IPO. Společné oblečení ozdobené českou vlajkou a znakem českého Boxerklubu dodalo celému týmu váhu světové soutěže.

 

Velice důležitou roli na takové akci hraje vedoucí družstva, který musí umět prosadit naše potřeby a zvládnout nervozitu a roztěkanost připravujících se psovodů. Zvláště, máte-li na trénink poslušnosti a obrany celkem 5 minut na psa! V letošním roce se této nelehké role ujal Robert Fagoš. Musím říct, že je vybaven dobrou jazykovou znalostí, a tak dovedl vyřídit pro naše družstvo vše potřebné(od veterinární přejímky, ubytování, až po roli figuranta). Pro závodníka je dobré, pokud se může věnovat jen přípravě svého psa a vše ostatní zajistí vedoucí týmu. To letos fungovalo skvěle a za toto mu patří velký dík.atibox2011_3

Organizačně bylo toto mistrovství na velice vysoké úrovni, včetně obsazení figurantů. K posuzování rozhodčích vyslechnete na tribuně mnoho „odborných“ komentářů, ale hodnocení je jen a pouze na rozhodnutí rozhodčího. Letošní organizátor mistrovství vyrobil startovní čísla s čitelnou zkratkou země závodníka. Mám jen někdy pocit, že by závodník  měl být pro rozhodčího anonymní…

Výsledná hodnocení dopadla pro naši reprezentaci dobře, obsadili jsme ve družstvech druhé místo. Všichni prokázali již ve výběrových závodech svou připravenost, a pokud jim nevyšla forma právě zde, určitě to nevzdají a jedeme dál.